Hybášková po Iráku povede diplomatickou misi EU v Namibii

ČTK ČTK
29. 7. 2015 16:14
Dlouholetá kariérní diplomatka se na nový post přesune v září. Na Blízkém východě působila poslední čtyři roky.
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Brusel - Velvyslankyní Evropské unie v Namibii bude Jana Hybášková, která dosud evropskou osmadvacítku reprezentovala v Iráku.

Přesun, o kterém se mezi diplomaty hovořilo delší dobu, nyní oficiálně potvrdila evropská diplomatická služba (EEAS).

Dlouholetá kariérní diplomatka a někdejší česká europoslankyně Hybášková už před časem řekla, že na nový post by měla nastoupit od září. V Česku už o chystaném přesunu informovaly v květnu Lidové noviny.

V diplomaticky i bezpečnostně složitém Bagdádu Hybášková, která mimo jiné plynně hovoří arabsky, zastupovala Evropskou unii od roku 2011. Nově tedy bude zájmy Unie hájit na jihozápadě afrického kontinentu.

EEAS nyní zveřejnila více než deset velvyslaneckých přesunů a také některé změny ve své organizační struktuře.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Ústecký kraj pošle Vejprtům milion, zaměstnanci vybrali 70 tisíc korun

Radní Ústeckého kraje schválili na pomoc Vejprtům po tragickém požáru milion korun. Částku budou schvalovat v pondělí zastupitelé. Zaměstnanci krajského úřadu mezi sebou vybrali 70 tisíc korun, dnes je předají městu, ve kterém v neděli při požáru domu pro zdravotně postižené zemřelo osm mužů, 30 lidí záchranáři ošetřili. 

Milion korun z fondu pro mimořádné události má pomoci s likvidací následků požáru v domově Kavkaz. Objekt je podle statika nyní neobyvatelný, musí se vyměnit ohořelé části, vymalovat, uklidit. Lidé začnou s úklidem poté, co si dům prohlédne zástupce pojišťovny.

Ústecký kraj zajistil občanům města Vejprty, včetně klientů domova a jeho zaměstnanců psychosociální pomoc. Zástupci města mohou kontaktovat humanitární organizace, jejichž součástí jsou centra krizové intervence.

Další zprávy