Hurikán Bill slábne, experti se dál bojí o těžební věže

Lucie Kalivodová
24. 8. 2009 11:30
Bill způsobil v Atlantickém oceánu mohutné vlny, o život přišli dva lidé
Hurikán Bill zeslábl.
Hurikán Bill zeslábl. | Foto: Reuters

Halifax - Hurikán Bill zeslábl na kategorii 1 pětibodové Saffir-Simpsonovy škály a na východní pobřeží Kanady přinesl déšť a silný vítr. V neděli však způsobil v Atlantickém oceánu mohutné vlny. O život přišli dva lidé.

Jedna z obrovských vln v oblasti národního parku Acadia ve státě Maine smetla do vody přes dvacet lidí, kteří se na čtyřmetrové vlny přišli podívat.

Jedenáct lidí muselo být hospitalizováno. Většina z nich kvůli zlomeninám, které utrpěli, když je vlny hodily na útesy. Pět lidí záchranáři stále hledají. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na pobřežní hlídku z dané lokality.

Doposud způsobil hurikán Bill jen menší škody, nyní směřuje severovýchodním směrem do oblasti s těžebnými věžemi. Kanadské centrum pro hurikány očekává, že Bill ještě zeslábne nad chladnějšími newfoundlandskými vodami na tropickou bouři.

Foto: Reuters

Na kanadském poloostrově Nové Skotsko zůstalo podle agentury Bloomberg kvůli hurikánu 40 tisíc lidí bez elektřiny, dodávky se ale daří postupně obnovovat. Podél pobřeží musely být uzavřeny některé silnice.

Záchranáři měli práci i v Massachusetts, kde vysvobozovali několik kajakářů, kteří uvízli na moři nedaleko města Plymouthu.

Desítky zvědavců se vydaly sledovat vlny a rozbouřený Atlantik na pláž u Martha's Vineyard. Kvůli hurikánu musel odložit svůj přílet na tento ostrov i prezident Barack Obama s rodinou, který se tam chystá na svou první dovolenou od nástupu do úřadu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy