Hrozba nepominula, řekl Hollande. Chce prodloužit výjimečný stav ve Francii

ČTK ČTK
25. 1. 2016 9:42
Francouzský prezident Francois Hollande potvrdil, že kvůli pokračující hrozbě terorismu hodlá prodloužit výjimečný stav, který v zemi platí od listopadových teroristických útoků v Paříži a má končit koncem února. "Přijal jsem opatření k prodloužení výjimečného stavu, protože vím, že tato hrozba tady je a že nijak neslevíme při ochraně naší země," řekl prezident novinářům při návštěvě Dillí. K nově zveřejněnému videu, na němž teroristická organizace Islámský stát ukázala strůjce listopadového krveprolití, Hollande zdůraznil, že Francii nic nezastraší a nic jí nezabrání bojovat proti terorismu. Ministr vnitra Bernard Cazeneuve oznámil, že se loni podařilo zmařit 11 útoků.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy