Homosexualitu lze léčit, radily reklamy. Byly zakázány

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
13. 4. 2012 20:21
Starosta Londýna Johnson zakázal reklamu křesťanské skupiny, jež se měla objevit na autobusech
Samotný pochod homosexuálů, kterého se v Bělehradu zúčastnilo asi 1000 až 1500 lidí, se obešel bez násilností.
Samotný pochod homosexuálů, kterého se v Bělehradu zúčastnilo asi 1000 až 1500 lidí, se obešel bez násilností. | Foto: Zahraničí

Londýn - Starosta britské metropole Boris Johnson zakázal reklamu křesťanské skupiny, jež měla na autobusech naznačovat, že se homosexuálové mohou "vyléčit" a stát se heterosexuály.

Křesťanská organizace Core Issues Trusts prosazuje "opravnou terapii", která má u homosexuálů změnit jejich sexuální orientaci.

Za několik dní se měla na známých londýnských autobusech objevit její reklama tvrdící "Nejsem gay! Jsem bývalý gay a jsem na to hrdý. Smiřte se s tím".

Navazovala na nedávnou kampaň skupiny Stonewall hájící rovnoprávnost homosexuálů, kterou vedla se sloganem "Někteří lidé jsou homosexuální. Smiřte se s tím".

Tolerance versus cenzura

Boris Johnson, jenž je i šéfem londýnského dopravního podniku, nařídil uprostřed pobouření veřejnosti zrušení reklam Core Issues Trusts. "Londýn je jedním z nejtolerantnějších měst na světě a je netolerantní k netoleranci," vysvětlil.

Boris Johnson
Boris Johnson | Foto: Reuters

"Je urážlivé naznačovat, že být homosexuál je nemoc, z níž se někdo zotaví. Nejsem připraven na to, aby takové tvrzení jezdilo po Londýně na našich autobusech."

Ředitel Core Issues Trusts Mike Davidson kritizoval rozhodnutí jako cenzuru a zdůraznil, že jeho organizace postupovala podle platných předpisů.

"Hluboce mě znepokojuje, že může existovat jen jeden názor a sice názor lidí, kteří jsou odhodláni prosadit svatbu homosexuálů a zjevně se domnívají, že homosexualitu nelze nijak změnit," uvedl Davidson, podle něhož je "homosexuální erotika hříšná".

Protihomosexuální reklama měla být na asi 20 autobusech na pěti linkách. Londýnský dopravní podnik za ni měl dostat 10 tisíc liber (asi 300 tisíc korun).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy