Hollywood chce odstranit Trumpovu hvězdu z chodníku slávy. Tu čest si nezaslouží, řekl starosta

Klára Fořtová
7. 8. 2018 18:17
Městu West Hollywood vadí Trumpovy výroky o přistěhovalcích, menšinách nebo ženách. Hvězdu navíc často poškozují vandalové.
Poničená hvězda Donalda Trumpa na hollywoodském chodníku slávy
Poničená hvězda Donalda Trumpa na hollywoodském chodníku slávy | Foto: Reuters

Los Angeles - Vandalové ji už zničili krumpáčem, polepili ji samolepkami nebo kolem ní postavili malou zeď. Hvězda Donalda Trumpa na chodníku slávy v Hollywoodu přečkala mnohé a několikrát musela být opravena. Kalifornské město West Hollywood nyní vyzvalo k jejímu odstranění.

Sama rada města k tomu ale nemá pravomoci. O hvězdách na chodníku slávy rozhoduje hollywoodská obchodní komora, která ji zatím neplánuje odstranit.

"Jakmile obdržíme nějakou zprávu od radních města West Hollywood, bude přednesena výkonnému výboru na nejbližším zasedání," řekl pro americkou televizi CNN předseda obchodní komory Leron Gubler.

Městu vadí některé výroky amerického prezidenta. "Mít svou hvězdu na chodníku slávy je čest. Když někdo ponižuje a uráží menšiny, imigranty, muslimy, lidi s postižením nebo ženy, tuto čest si nezaslouží," řekl starosta John Duran. Hlasování radních bylo podle něj symbolickým aktem, kterým dali najevo své znepokojení.

Jenže žádná hvězda z chodníku ještě nikdy nebyla odstraněna. Předseda hollywoodské obchodní komory Gublet se v minulosti nechal slyšet, že "jakmile je hvězda přidána, stane se součástí historie amerického zábavního průmyslu".

Organizace tak odmítla odstranit hvězdu herce Kevina Spaceyho či komika Billa Cosbyho poté, co byli obviněni ze sexuálního obtěžování.

Trump získal ocenění na chodníku slávy v roce 2007 za úspěchy v televizním průmyslu. Šlo o jeho účast v reality show televize NBC The Apprentice (Učeň) a organizování soutěže krásy Miss Universe.

Od chvíle, kdy se dostal do Bílého domu, ale jeho hvězda čelí útokům. Poslední z nich se odehrál na konci července, kdy ji čtyřiadvacetiletý mladík v ranních rodinách rozbil krumpáčem. Nyní mu hrozí až tři roky vězení.

Hvězda byla poničena také v roce 2016, kdy ji muž rozbil kladivem a posprejoval. Navíc se tu střetávají Trumpovi příznivci a odpůrci. "Lidé po ní vzteky dupou, čmárají a někteří si odplivnou," řekl před dvěma lety pro CNN muž, který na slavné ulici Hollywood Boulevard pracuje jako imitátor Supermana.

Video: Trump přemýšlí o zisku pro sebe. Náklonností k Putinovi se nikdy netajil, říká Kabrhelová

Donald Trump je ve velké defenzívě. Může být nervózní z vyšetřování spolupráce jeho kampaně s Ruskem, říká novinářka Lenka Kabrhelová | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sanitka srazila v Praze na přechodu chodkyni, žena je vážně zraněná

Vážná zranění utrpěla ve středu večer chodkyně, kterou na pražských Vinohradech srazila převozová sanitka, řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají případné svědky, aby se jim přihlásili, uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Auto osmadvacetiletou chodkyni srazilo na křižovatce Anglické a Londýnské ulice kolem 19:40, řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, zda se nehoda odehrála na přechodu.

Záchranáři sraženou ženu odvezli do nemocnice. "Utrpěla mnohočetná poranění," uvedla Poštová. Zdůraznila, že se nejednalo o vozidlo pražských záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy