Hollandovi důvěřuje jen 15 procent Francouzů, líp je na tom i Sarkozy

ČTK ČTK
1. 4. 2016 10:49
Důvěru v prezidenta Francoise Hollanda má podle nového průzkumu agentury TNS Onepoint jen 15 procent Francouzů, ještě v lednu to přitom bylo 23 procent lidí. Zemi čekají příští rok na jaře prezidentské volby a Hollande by se rád ucházel o druhý pětiletý mandát. Zatím ale není jasné, zda bude opět kandidátem své Socialistické strany. Kandidaturu sám podmínil tím, že se do konce jeho prvního mandátu musí snížit nezaměstnanost. Francouzi nejvíce důvěřují bývalému neogaullistickému premiérovi Alainu Juppému (37 procent). Socialistického premiéra Manuela Vallse příznivě hodnotí 27 procent respondentů. Bývalý prezident Nicolas Sarkozy se těší podpoře 24 procent.
Francois Hollande
Francois Hollande | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 4 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy