Hollandova milenka vyhrála soud, pokuta je ale symbolická

Petr Jemelka Petr Jemelka
2. 9. 2014 16:21
Herečka Julie Gayetová už dříve list úspěšně žalovala za zveřejnění snímků prokazujících její poměr s prezidentem.
Herečka Julie Gayetová na letošním filmovém festivalu v Benátkách.
Herečka Julie Gayetová na letošním filmovém festivalu v Benátkách. | Foto: Reuters

Paříž - Francouzský soud vyhověl žalobě herečky Julie Gayetové.

Shledal totiž vinnými fotografa a dva členy vedení bulvárního listu Closer, který začátkem roku informoval o jejím milostném poměru s prezidentem Francoisem Hollandem.

Podle soudce bulvár narušil hereččino soukromí.

Paparazzi Laurent Viers ale dostal pouze symbolickou podmíněnou pokutu 1000 eur (tedy necelých 28 tisíc korun), generální ředitelka magazínu Carmine Pernaová a šéfredaktor Laurence Pieau pak mají zaplatit trojnásobek.

Půl milionu už Closer zaplatil

Gayetová už dříve od listu vysoudila 15 000 eur (přibližně 416 tisíc korun), které jí soud přiznal za otištění několika tajně pořízených snímků, z nichž vyšlo najevo, že se s prezidentem stýká.

Tentokrát šlo o fotografii v automobilu, kterou doprovázel popisek "To v tomto bílém citroënu se Julie Gayetová schází s prezidentem". Herečka v žalobě tvrdila, že ji fotograf na silnici "vyloženě pronásledoval".

Podle francouzského práva je interiér vozu - podobně jako domácnost - soukromým prostorem, což ale šéfredaktor Closeru odmítá respektovat. "Pro mě auto není soukromým prostorem," prohlásil již dříve.

Jedenačtyřicetiletému Laurentu Viersovi původně hrozil až rok vězení a pokuta 45 000 eur, tedy v přepočtu 1,25 milionu korun.

Viers pořízení snímku popíral a bránil se tím, že za Gayetovou jel, "aby získal nějaké informace".

Herečka ale vypověděla, že svého pronásledovatele "nemohla setřást". To, že Viers na místě skutečně byl, prokázal záznam operátora jeho mobilního telefonu.

Románek se špatným koncem

Mimomanželský vztah šéfa Elysejského paláce vyšel najevo letos 10. ledna, kdy Closer zveřejnil tajně pořízené fotografie, na nichž jsou Gayetová a Hollande odděleně, ale v téměř stejnou dobu a na stejném místě u domu, kde se zjevně scházeli.

Herečka se od propuknutí skandálu objevuje na veřejnosti jen zřídka. Prezident Hollande na konci ledna oznámil svůj rozchod s dosavadní životní partnerkou Valérií Trierweilerovou, s níž tvořil pár od roku 2007.

Pro Closer nešlo o první obdobné potíže. Celosvětově známým a mnohými kritizovaným se stal na podzim 2012 poté, co otiskl snímky polonahé Kate Middleton, manželky britského prince Williama.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy