reklama
 
 

Holanďan čeká na konec světa s vlastní archou

21. 12. 2012 8:46
Místa na arše si již zamluvilo 35 lidí

Haag - Až 50 lidí se chystá před koncem světa zachránit Holanďan Pieter Frank van der Meer s pomocí vlastní "archy" - jasně oranžového záchranného člunu, který koupil a nachystal na zahradě rodinného domu.

Coby věřící křesťan je pevně přesvědčený, že 21. prosince, v den údajného konce světa podle mayského kalendáře, přijde potopa biblických rozměrů, napsala agentura AFP.

"Mayové nebyli šílení, a když se podíváte na biblická proroctví, tak hory budou tát jako vosk," řekl van der Meer deníku Volkskrant. Proto za 13 tisíc eur (asi 327 500 korun) koupil uzavřený záchranný člun a nainstaloval do něj záchod, dřez, dětskou autosedačku a zásoby jídla.

Už asi 35 lidí si rezervovalo místa v záchranném člunu norské výroby, který je momentálně umístěný na van der Meerově zahradě ve vesnici Kootwijkerbroek, asi 20 kilometrů od moře. Nechybí mezi nimi jeho děti a vnoučata.

Syn Pieter navíc dostal zhruba metrový plastikový kontejner vyztužený kovovými tyčemi, aby do něj spolu s podestýlkou a jídlem mohl vzít dva rodinné psy. "Tam budou mít rozumnou šanci přežít," tvrdí van der Meer senior. Kozy, které rodina chová, ovšem budou ponechány vlastnímu osudu.

Van der Meer věří, že dnešní postavení planet naší sluneční soustavy uvolní velké množství kosmické energie. "To aktivuje slunce," dodal." "Je těžké říct, co přesně se s naším sluncem stane, ale dá se očekávat ohromná sluneční záře." To podle něj může způsobit tsunami nebo druhou potopu světa.

Alternativou podle něj může být ohromné zemětřesení; proto koupil použitý vojenský džíp, kterým bude moci rodina rychle odjet na místo na poli, kde si postaví stany.

autor: ČTK | 21. 12. 2012 8:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama