Hoch vytáhl ve škole vzduchovku, policie ho zastřelila

Zahraničí Zahraničí
5. 1. 2012 18:35
Zbraň vypadala jako pravá, hájí se strážci zákona z amerického Texasu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Austin (USA) - Roztržka mezi spolužáky v jedné z texaských středních škol skončila smrtí.

Přivolaná policejní hlídka totiž jednoho z účastníků potyčky zastřelila.

Tvrdý zásah pak odůvodnila tím, že patnáctiletý hoch, který před tím druhého udeřil do nosu, třímal v ruce pistoli a nepoložil ji ani po výzvě, aby ji odhodil.

Strážci zákona proto neváhali a vystřelili na studenta 8. ročníku víceletého gymnázia ve městě Brownsville tři rány.

Patnáctiletého Jaimeho Gonzaleze zasáhli minimálně dvakrát, přičemž jednou ho kulka trefila přímo do hlavy.

Podle nadřízeného zasahujících policistů Orlanda Rodrigueze byl zásah adekvátní a strážci zákona měli plné právo chránit sebe a ostatní studenty. Ačkoliv nakonec vyšlo najevo, že šlo o vzduchovou pistoli, vypadala jako běžná střelná zbraň. A student podle něj měl dostatek času na to, aby ji odhodil.

Rodiče jsou jiného názoru. "Proč tolik násilí, když byli v přesile? Proč nevystřelili jen jednou, aby ho zneškodnili?" ptal se podle agentury AP otec zastřeleného Jaime Gonzalez starší.

Stejného názoru je i matka. "Vím, že můj syn nebyl perfektní, ale to, co se stalo, je nespravedlnost," nechala se slyšet.

Verzi policistů nicméně potvrdil další ze studentů školy Robert Valle, který se během potyčky zamkl ve třídě. Vypověděl, že slyšel, jak policisté přiběhli na místo a křičeli na Jaimeho, aby zbraň položil. Výstřely podle něj zazněly až poté, co výzvu neuposlechl.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy