Mezi pohraničníky Jižní a Severní Korey se strhla přestřelka

ČTK ČTK
19. 10. 2014 13:36
Podle jihokorejského ministerstva obrany se incident, který už je druhý od 10. října, obešel bez obětí.
Severokorejští vojáci střeží hranici KLDR.
Severokorejští vojáci střeží hranici KLDR. | Foto: Reuters

Soul/Pchjongjang - V demilitarizovaném pásmu mezi Severní a Jižní Koreou se strhla přestřelka mezi pohraničníky obou zemí.

Palba začala ve chvíli, kdy jihokorejská pohraniční hlídka zpozorovala, že se od demarkační linie přibližuje hlídka severokorejská.

Foto: Aktuálně.cz

"Nejdříve je s pomocí tlampačů varovali slovně a pak vypálili varovné výstřely. Severokorejští vojáci pak začali střílet na naše a ti střelbu opětovali," sdělil zástupce jihokorejského ministerstva.

Přestřelka podle něj trvala asi deset minut a Severokorejci se pak vrátili na své pozice.

Podle jihokorejského ministerstva obrany se incident obešel bez obětí.

Na hranici se střílelo i před devíti dny, kdy Severokorejci pálili na balóny s letáky. Několik výstřelů však směřovalo na jižní část hranic, takže jihokorejští vojáci reagovali palbou z kulometů.

Obě Koreje jsou formálně stále ve válečném stavu, protože konflikt na Korejském poloostrově skončil v roce 1953 pouze příměřím, nikoli uzavřením mírové dohody. Obě země odděluje demilitarizovaná zóna, která je ve skutečnosti přísně vojensky střeženou hranicí.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy