Hlavní vojenský poradce šéfa Pentagonu musel náhle skončit. Inspektoři ho vyšetřují kvůli chybě

ČTK ČTK
13. 11. 2015 6:29
Americký ministr obrany Ashton Carter ve čtvrtek náhle odvolal z funkce generála Rona Lewise, který byl jeho hlavním vojenským poradcem. V prohlášení šéf Pentagonu bez dalšího upřesnění vysvětlil, že generál je podezřelý z pochybení a je předmětem vnitřního vyšetřování. Informovala o tom agentura AP. Carter se o obvinění proti Lewisovi dozvěděl v úterý a byl jím podle AP velmi překvapen. Ve čtvrtek se s generálem sešel a poté ho odvolal. V prohlášení uvedl, že armáda může Lewise patřičně potrestat poté, co skončí jeho vyšetřování ze strany generální inspekce ministerstva. Šéf Pentagonu ještě minulý měsíc vzdal generálovi veřejně hold.
Foto: Harald Hansen/Wikimedia Commons
 

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy