Hlavní vojenský poradce šéfa Pentagonu musel náhle skončit. Inspektoři ho vyšetřují kvůli chybě

ČTK ČTK
13. 11. 2015 6:29
Americký ministr obrany Ashton Carter ve čtvrtek náhle odvolal z funkce generála Rona Lewise, který byl jeho hlavním vojenským poradcem. V prohlášení šéf Pentagonu bez dalšího upřesnění vysvětlil, že generál je podezřelý z pochybení a je předmětem vnitřního vyšetřování. Informovala o tom agentura AP. Carter se o obvinění proti Lewisovi dozvěděl v úterý a byl jím podle AP velmi překvapen. Ve čtvrtek se s generálem sešel a poté ho odvolal. V prohlášení uvedl, že armáda může Lewise patřičně potrestat poté, co skončí jeho vyšetřování ze strany generální inspekce ministerstva. Šéf Pentagonu ještě minulý měsíc vzdal generálovi veřejně hold.
Foto: Harald Hansen/Wikimedia Commons
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy