Hlad ve světě nabyl skandálních rozměrů, varoval papež

ČTK ČTK
3. 10. 2015 21:04
K celosvětovému boji proti hladu dnes vyzval papež František. Toto utrpení lidí podle něj nabylo "skandálních rozměrů". František zároveň vyzval k výchově k lidskosti.
Papež František.
Papež František. | Foto: Reuters

Vatikán - Papež František dnes vyzval k celosvětovému boji proti hladu. Toto utrpení lidí nabylo "skandálních rozměrů", prohlásil podle agentury Kathpress nejvyšší představitel katolické církve.

"Každý den musíme čelit této nespravedlnosti. Ve světě, který je díky obrovskému technickému pokroku bohatý na potraviny, existuje příliš mnoho lidí, kterým chybí to nejnutnější k životu," zdůraznil papež.

Znepokojení rovněž vyjádřil nad tím, že stále více hladovějících lidí se nachází dokonce i v bohatých zemích. Upozornil, že nynější proud uprchlíků tento vývoj dál urychlí.

František zároveň vyzval k výchově k lidskosti. Jednotlivec stěží může v boji proti podvýživě udělat zázrak jako Ježíš, řekl papež s poukazem na biblický příběh zázračného nasycení tisíců lidí pomocí několika chlebů. Ale každý podle hlavy katolické církve může díky výchově k lidskosti přispět k překonání lhostejnosti vůči hladovění druhých.

 

Právě se děje

Další zprávy