Zločinec fascinovaný okultismem. Himmler neměl rád krev, přesto nařizoval vraždění

Heinrich Himmler
Od dětství trpěl na různé zdravotní potíže, spolužáci si ho pamatují jako pilného studenta, který se v kontaktu s ostatními choval zvláštně. Na fotce sedmiletý.
Himmler se narodil v bavorském Mnichově v roce 1900. Jeho otec Gebhard byl učitelem, jeho matka Anna oddanou katoličkou. Heinrich měl dva bratry, staršího Gebharda Ludwiga a mladšího Ernsta Hermanna. Rodinná fotografie je z roku 1906.
Na začátku roku 1942 svolal Reinhard Heydrich konferenci čelních nacistických představitelů do Wannsee, jednoho z berlínských předměstí. Zde vznikl návrh "konečného řešení židovské otázky", jehož provedením byl Himmler pověřen. Zemřít mělo 11 milionů lidí.
"Věrný Heinrich", jak mu Hitler přezdíval, nakonec zradil. Západní spojence oslovil jako faktický vůdce říše s tím, že by zbytky německého wehrmachtu mohly společně s nimi bojovat proti Sovětům. Ti ale záhy dobyli zbytek Berlína, Hitler spáchal sebevraždu. 21. května dopadly utíkajícího Himmlera britské hlídky.
Foto: ČTK
Dan Poláček Zahraničí Dan Poláček, Zahraničí
23. 5. 2020 11:17
Před 75 lety spáchal sebevraždu nacistický zločinec a antisemita Heinrich Himmler. Velitel nechvalně známých jednotek SS a šéf gestapa prokousl na útěku kyanidovou kapsli.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy