Zločinec fascinovaný okultismem. Himmler neměl rád krev, přesto nařizoval vraždění

Heinrich Himmler
Od dětství trpěl na různé zdravotní potíže, spolužáci si ho pamatují jako pilného studenta, který se v kontaktu s ostatními choval zvláštně. Na fotce sedmiletý.
Himmler se narodil v bavorském Mnichově v roce 1900. Jeho otec Gebhard byl učitelem, jeho matka Anna oddanou katoličkou. Heinrich měl dva bratry, staršího Gebharda Ludwiga a mladšího Ernsta Hermanna. Rodinná fotografie je z roku 1906.
Na začátku roku 1942 svolal Reinhard Heydrich konferenci čelních nacistických představitelů do Wannsee, jednoho z berlínských předměstí. Zde vznikl návrh "konečného řešení židovské otázky", jehož provedením byl Himmler pověřen. Zemřít mělo 11 milionů lidí.
"Věrný Heinrich", jak mu Hitler přezdíval, nakonec zradil. Západní spojence oslovil jako faktický vůdce říše s tím, že by zbytky německého wehrmachtu mohly společně s nimi bojovat proti Sovětům. Ti ale záhy dobyli zbytek Berlína, Hitler spáchal sebevraždu. 21. května dopadly utíkajícího Himmlera britské hlídky.
Foto: ČTK
Dan Poláček Zahraničí Dan Poláček, Zahraničí
23. 5. 2020 11:17
Před 75 lety spáchal sebevraždu nacistický zločinec a antisemita Heinrich Himmler. Velitel nechvalně známých jednotek SS a šéf gestapa prokousl na útěku kyanidovou kapsli.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy