Herec Clooney musí do Itálie k soudu, jde o bunga-bunga

Zahraničí Zahraničí
23. 11. 2011 16:45
V aféře expremiéra Berlusconiho byl předvolán i fotbalista Cristiano Ronaldo
Z červeného koberce do soudní síně. Clooney má pomoci Berlusconimu.
Z červeného koberce do soudní síně. Clooney má pomoci Berlusconimu. | Foto: Reuters

Milán - Probíhající proces s dnes již bývalým italským premiérem Silviem Berlusconim by se mohl změnit v přehlídku celebrit.

Na seznamu 136 svědků, který ve středu schválil milánský soud, totiž figurují i herec George Clooney či jeden z nejlepších světových fotbalistů Cristiano Ronaldo.

Pětasedmdesátiletý Berlusconi je před soudem kvůli údajným placeným intimním stykům s nezletilou Maročankou Marií Makdúmovou, přezdívanou Ruby. Za to mu hrozí až 15 let žaláře.

Politik i tanečnice popřeli, že by spolu měli pohlavní styk, pro Berlusconiho bujaré večírky se nicméně vžilo označení "bunga-bunga". Právě tak měl expremiér označovat seance, kde před ním dívky tančily polonahé.

Na bunga-bunga jsem nebyl

Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. | Foto: Reuters

Hollywoodská hvězda, známá například ze série filmů Dannyho parťáci, už dříve řekla, že o svědectví ho požádal Berlusconiho tým. "Řekl jsem jim ´Pokud budete chtít, přijdu a budu svědčit´," vysvětloval nedávno v rozhovoru pro časopis Time.

Berlusconiho podle vlastních slov navštívil jen jednou, a to kvůli pomoci pro súdánský Dárfúr. Pozvání na večírek odmítl. "Na ´bunga-bunga party´jsem nebyl."

Do soudní síně zřejmě zavítá i útočník Realu Madrid Ronaldo. Rovněž jeho předvolává obhajoba. Tanečnice z Maroka ho totiž nařkla, že s ní měl pohlavní styk, což fotbalista rezolutně odmítl.

Soukromou návštěvu Berlusconiho sídla na Sardinii musel svého času vysvětlovat i Mirek Topolánek.

Koncem května 2009 otiskl španělský list El País fotografie, na nichž byl i český expremiér. Italský bulvární fotograf Antonello Zappaduo ho zachytil nahého u bazénu.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Čas se krátí, je třeba jednat o kontrole jaderných zbraní, řekl mluvčí Kremlu

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov před středečním setkáním ruského prezidenta Vladimira Putina s jeho americkým protějškem Joem Bidenem v Ženevě zdůraznil, že podle Moskvy je zapotřebí urychleně zahájit jednání o dohodě o kontrole jaderných zbraní. Obě země letos o pět let prodloužily smlouvu známou pod zkratkami START 3 či Nový START, jejíž platnost by jinak vypršela v únoru. Prezidenti podle Peskova mají mimo jiné řešit, jak a kdy nová jednání na toto téma začnou.

"Ano, dohoda (Nový START) byla prodloužena, Bidenova administrativa učinila politické rozhodnutí. To je pozitivní fakt, ale čas se krátí (…) Je nutné začít jednání," uvedl podle agentury TASS kremelský mluvčí.

Podle Peskova Moskvu zaujalo, že americký prezident Joe Biden podle něj připustil "hypotetickou možnost" vstupu Ukrajiny do NATO. "Dříve žádná taková prohlášení nebyla učiněna. V Moskvě tomu samozřejmě věnujeme plnou pozornost," nechal se slyšet Peskov s tím, že Putin má vždy jasno v tom, kde jsou pro Rusko "červené čáry" a věří, že pokud to bude nutné, na setkání šéf Kremlu postoj Moskvy jasně sdělí.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Ceny v českém průmyslu v květnu zrychlily růst na 5,1 procenta

Ceny v průmyslu v Česku vzrostly v květnu počtvrté za sebou, meziročně se zvýšily o 5,1 procenta. Jejich růst tak dál zrychlil. Proti loňskému květnu byly o 4,4 procenta vyšší také ceny v zemědělství. Meziročně dražší byly rovněž stavební práce a tržní služby pro firmy. Oznámil to ve středu Český statistický úřad. Ceny v průmyslu, zemědělství a stavebnictví byly vyšší také v meziměsíčním srovnání, ceny služeb dál stagnovaly na úrovni z předešlého měsíce.

Ceny u výrobců naznačují budoucí vývoj cen pro spotřebitele. Míra spotřebitelské inflace v květnu klesla na 2,9 procenta z dubnových 3,1 procenta. Na květnovém růstu cen se podepsalo hlavně zdražování pohonných hmot, meziročně naopak dále zlevnila řada potravin.

Ceny průmyslových výrobců loni v prosinci a letos v lednu stagnovaly, od té doby tempo jejich meziročního růstu zrychluje. Květnový růst o 5,1 procenta je stejně jako bylo už dubnové zvýšení cen v průmyslu o 4,6 procenta nejvýraznější od listopadu 2011. Vyšší byly v květnu proti loňsku ceny ropy a zemního plynu téměř o dvě třetiny a chemických látek a výrobků o 43,3 procenta. Ceny kovů a kovodělných výrobků se zvýšily o víc než desetinu. Klesly ceny dopravních prostředků o 3,7 procenta, ceny potravinářských výrobků, nápojů a tabáku se snížily o necelé procento.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Izrael podnikl nálety na Pásmo Gazy, odkud byly vypuštěny zápalné balony

Izraelské vzdušné síly v noci na středu podnikly nálety na palestinské Pásmo Gazy. Stalo se tak nedlouho poté, co zápalné balony vypuštěné z Pásma Gazy způsobily asi dvacítku požárů na jihu Izraele. Jedná se o první významnější incidenty mezi Izraelci a Palestinci od příměří z 21. května, které ukončilo 11denní přeshraniční boje, informovala agentura AFP. Podle Hamásu nebyl při náletech nikdo zraněn.

Izraelská armáda uvedla, že její letadla zasáhla vojenské cíle využívané členy Hamásu v Chán Júnisu a ve městě Gaza. "Ta místa, na něž jsme útočili, využívali k teroristickým aktivitám," sdělil armádní mluvčí. Dodal, že šlo o odvetnou operaci za žhářské útoky na jižní Izrael.

Izraelská média uvádějí, že Palestinci v úterý vyslali přes hranici z Pásma Gazy zápalné balony, které způsobily 26 požárů v západním Negevu. Patnáct z nich vzplálo v lese u kibucu Beeri. K jednomu z balonů bylo připojeno výbušné zařízení, které explodovalo ve vzduchu nad školkou v západním Negevu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy