Dětské hvězdy, komici a akční hrdinové. Podívejte se, kteří herci šli i do politiky

Jana Václavíková nou Jana Václavíková, nou
22. 4. 2019 9:01
Vítězem prezidentských voleb na Ukrajině se stal Volodymyr Zelenskyj, herec a komik, který se proslavil seriálem Sluha národa. V něm si zahrál obyčejného učitele, který se shodou okolností stal prezidentem. Zelenskyj však není jediným hercem, jenž šel do politiky a uspěl. Podívejte se na patnáct herců a hereček, kteří změnili kariéru.
Z filmu Dark Victory
Z filmu Dark Victory | Foto: Trailer screenshot Dark Victory / Wikimedia Commons

Ronald Reagan

Herec a moderátor Ronald Reagan se stal také guvernérem Kalifornie a následně 40. prezidentem Spojených států. Reagan za svou kariéru ztvárnil 88 rolí a vysloužil si hvězdu na hollywoodském chodníku slávy v Los Angeles. Mezi jeho nejznámější filmy patří The Killers nebo Kings Row. Prezidentem byl dvě funkční období.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy