Ohnivý živel mění Havaj v pustinu. Podívejte se, jak dovolenkový ráj zaplavuje žhavá láva

Zahraničí Zahraničí
23. 5. 2018 13:52
Z Havajských ostrovů se postupně stává měsíční krajina. Vybuchlá sopka Kilauea už několik týdnů stále chrlí lávu. Prameny žhavého magmatu ohrožují domy i přírodu, tisíce lidí uprchly ze svých domovů. Láva proniká i do oceánu, kde se mísí s mořskou vodou, čímž vznikají toxické výpary, které silně znečišťují ovzduší. Porovnejte si, jak Havajské ostrovy vypadaly před výbuchem sopky a po něm.

načítám grafiku

 

Právě se děje

před 38 minutami

Silný vítr zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku

Silný vítr dnes kolem poledne zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Spodní úsek lanovky z Pece na Růžovou horu zůstal v provozu. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedli vlekaři na webu lanovky. Z Růžové hory se turisté mohou na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. V provozu je lanovka denně od 08:00 do 19:00. Provoz ostatních lanovek v Krkonoších vítr neomezil.

Lanovka na Sněžku se rozjela do letní sezony ve středu 12. května, a to po více než třech měsících odstávky dané epidemickými restrikcemi. Následně se ve východních Krkonoších do letní sezony rozjely také lanovky ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a na Pláně, z Janských Lázní na Černou horu, z Velké Úpy na Portášky a z Herlíkovic na Žalý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy