Weinstein čelí dalšímu obvinění z sexuálního útoku. Oběti prokázaly velkou odvahu, řekl prokurátor

ČTK ČTK
2. 7. 2018 18:32
Weinsteina ze sexuálních útoků obvinilo už více než 70 žen, filmový producent trvá na své nevině. V květnu se sám dostavil na služebnu policie na Manhattanu a soud jej posléze propustil na kauci. Momentálně je monitorován na svobodě.
Harvey Weinstein.
Harvey Weinstein. | Foto: Denis Makarenko / Shutterstock.com

New York - Newyorský prokurátor Cyrus Vance v pondělí oznámil nová obvinění proti americkému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi. Ten byl již v květnu obviněn ze znásilnění a dalších sexuálních zločinů, kterých se dopustil na dvou ženách.

Nová obvinění zahrnují mimo jiné sexuální útok a figuruje v nich třetí žena, uvedla agentura Reuters. 

"Tato obvinění jsou výsledkem mimořádné odvahy, kterou prokázaly oběti," uvedl prokurátor Cyrus Vance ve svém prohlášení. "Naše vyšetřování pokračuje," dodal.

Weinsteina obvinilo v posledních měsících ze sexuálních útoků víc než 70 žen včetně hereček Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové.

Jeho případ následovala záplava dalších odhalení podobných činů a byl u zrodu celosvětové kampaně proti obtěžování a sexuálnímu násilí na ženách.

Filmový producent se na konci května dobrovolně přihlásil na policii. Soudce jej poté propustil na kauci jednoho milionu dolarů (22 milionů korun). Před svým propuštěním musel odevzdat pas a souhlasit s tím, že bude nosit elektronické zařízení monitorující jeho pohyb.

Datum konání soudního procesu zatím nebylo oznámeno.

Související video: Rozhovor o sexuálním násilí v Hollywoodu.

Nepřekvapilo mě, že se Harvey Weinstein ukázal být zákeřným predátorem, hodnotí skandál slavného producenta herečka Alena Doláková. | Video: Emma Smetana
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy