Harryho extempore baví web. Podporují ho tisíce naháčů

Petr Jemelka Petr Jemelka
30. 8. 2012 17:14
Jeho Výsost princ Harry z Walesu má sice průšvih u babičky, ale velkou podporu veřejnosti
Britští muži ve zbrani stojí za Harrym.
Britští muži ve zbrani stojí za Harrym. | Foto: Facebook

Londýn - Zatímco Jejímu Veličenstvu a celé královské rodině poslední skandál prince Harryho přidělává vrásky na čele, internetová komunita se pořádným přešlapem v pořadí třetího následníka britského trůnu skvěle baví.

Fotky, na nichž si Jeho královská Výsost princ Harry z Walesu, s pusou od ucha k uchu a zcela nahý, rukama zakrývá přirození a pozadím se téměř opírá o neznámou nahatou dámu, se staly inspirací pro desítky tisíc lidí po celém světě.

Nešlo o to, že by se následník trůnu a kapitán RAF oddával sexuálním orgiím, jen prohrál partii ve svlékacím biliardu. Přesto se tím ale Harry postaral o pořádný poprask a zadělal si na průšvih u urozené babičky i vojenských velitelů.

Možná proto veřejnost cítí potřebu vyjádřit 27letému šlechtici podporu.

Vše začalo na Facebooku. Britští vojáci, nesouhlasící s podle nich prudérní armádní morálkou, založili skupinu "Podpoř Harryho nahým pozdravem" a připojili odvážné snímky. 

Na nejpoužívanější sociální síti se v tu ránu začaly objevovat desítky a stovky fotografií mužů a žen, sice ve zbrani, ale bez šatů.

Nápad se zalíbil i civilistům. V současné době už má skupina přes 27 tisíc členů.

Krom toho se přidávají i vojáci cizích armád. Podle serveru NY Daily News už svou podporu kapitánovi Harrymu Walesovi vyjádřili i příslušníci izraelských a amerických ozbrojených sil.

Pro prince Harryho nejde o první šrám na jeho reputaci. V roce 2002 připustil konzumaci marihuany i to, že před dosažením povoleného věku pil alkohol. O tři roky později se dostal na první stránky novin, když na maškarní bál přišel v nacistické uniformě.

V posledních letech, kdy sloužil mimo jiné v Afghánistánu, ale jeho image playboye ustupovala do pozadí a bulvární média psala spíš o sestře princezny Kate Middletonové Pippě, která se už několikrát objevila na veřejnosti podnapilá.

Showman Harry umí i zachránit život: 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Životní minimum se zvyšuje z 3410 na 3860 Kč měsíčně

Životní minimum se od středy zvyšuje o 13,2 procenta, a to po více než osmi letech. Pro samotného dospělého se měsíční částka zvedá z 3410 na 3860 korun. U dětí a dospělých v rodině se pohybuje nově od 1970 do 3550 korun, roste tak o 230 až 410 korun. Existenční minimum činí 2490 místo dosavadních 2200 korun.

S životním minimem se srovnává příjem žadatelů o dávky. Zjišťuje se tak, zda mají na pomoc od státu nárok. Například přídavek na dítě či porodné je pro rodiny s příjmem pod 2,7násobek minima. Nejnižší uznaná částka pro život se využívá třeba i pro stanovení nezabavitelného minima u dlužníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy