Foto: Pamatuji si i úsměv japonského pilota, líčí přeživší. Od útoku na Pearl Harbor uběhlo 75 let

Foto: Reuters
Adéla Očenášková Reuters Adéla Očenášková, Reuters
7. 12. 2016 18:00
Spojené státy si připomínají 75 let od útoku na námořní základnu Pearl Harbor. Na obřad v "perlovém" přístavu na Havaji se sjeli vojáci, váleční veteráni i ti, kteří měli štěstí a japonský útok přežili. Koncem prosince navštíví přístav i japonský premiér Šinzó Abe. Při události ze 7. prosince 1941, která předznamenala vstup USA do druhé světové války, zahynulo více než 2400 Američanů a šest desítek Japonců.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy