Video: Hákové kříže mění v jídlo. Italský umělec bojuje proti neonacismu pomocí graffiti

Ondřej Houska Ondřej Houska
25. 8. 2018 14:00
V ulicích měst se na zdech občas objeví hákové kříže nebo jiné nacistické symboly, které tam nastříkají neznámí sprejeři. V italské Veroně mají netradiční způsob, jak se jich zbavit. A to díky umělci, který si říká Cibo, což v překladu znamená jídlo. Cibo, vlastním jménem Pir Paolo Spanizzé, jezdí po Veroně, a když vidí hákový kříž nebo třeba symbol SS, přestříká ho na dýni, meloun nebo malý dortík. "Potraviny jsou pro nás Italy a Italky svaté. Jsou symbolem naší země, našich tradic. Připomínají nám, v čem jsme dobří," říká.
Hákové kříže mění v jídlo. Umělec bojuje proti neonacismu pomocí graffiti | Video: Cibo
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy