Hackeři ve velkém zaútočili na počítače australských meteorologů. Podezřelí jsou špioni z Číny

ČTK ČTK
2. 12. 2015 6:57
Meteorologický úřad vlastní jeden z nejvýkonnějších australských superpočítačů. Při útoku, který se odehrál v uplynulých několika dnech, se přes něj mohli hackeři podle stanice ABC dostat i do systému australského ministerstva obrany a vzít si citlivá bezpečnostní data. Náprava škod po útoku může podle ABC trvat několik let a vyžádá si miliony australských dolarů. K jakému poškození došlo, ale stanice neuvádí. Jasné není ani to, jaké informace hackeři odcizili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CyberGym Europe

Canberra - Australský Meteorologický úřad (BoM) se stal terčem masivního hackerského útoku. Vzniklé škody se pohybují v řádech milionů australských dolarů, informovala ve středu stanice ABC. Uniknout mohla citlivá bezpečnostní data. Akce je údajně dílem čínských špionů.

Meteorologický úřad vlastní jeden z nejvýkonnějších australských superpočítačů. Při útoku, který se odehrál v uplynulých několika dnech, se přes něj mohli hackeři podle ABC dostat i do systému australského ministerstva obrany.

Náprava škod vzniklých v důsledku hackerského útoku může podle ABC trvat několik let a vyžádá si miliony australských dolarů. K jakému poškození došlo, ale stanice neuvádí. Jasné není ani to, jaké informace hackeři odcizili. BoM se k útoku odmítl vyjádřit.

Podle ABC stojí za útokem s největší pravděpodobností Čína. Australská ministerstva i další vládní úřady se staly terčem kybernetických útoků už několikrát. Už tehdy se hovořilo o Pekingu jako o pravděpodobném pachateli útoků. Čína obvinění vždy odmítla.

BoM poskytuje informace o počasí veřejnosti, ale i soukromým leteckým a lodním společnostem, monitoruje ale také zásoby vody a úzce spolupracuje s ministerstvem obrany.

 

Právě se děje

Další zprávy