Hackeři ukradli v USA miliony otisků prstů, hlavním podezřelým je Čína

ČTK ČTK
23. 9. 2015 18:55
Neznámí hackeři pronikli do databází amerického Úřadu pro správu osobních údajů a ukradli otisky prstů víc než pěti milionů lidí. Oznámila to agentura AP. Američtí vyšetřovatelé soudí, že útok je výsledkem čínské špionážní operace. Hackeři podle AP získali otisky 5,6 milionu lidí, kteří žádali nebo už získali bezpečnostní prověrku americké vlády. Terčem útoku byly osobní údaje 21,5 milionu bývalých či nynějších zaměstnanců amerických federálních úřadů, nebo osob, které se o práci v těchto institucích ucházely. Podle expertů krádež výrazně pomůže čínské rozvědce a může rovněž vést k odhalení některých amerických špionů. Hackeři prý získali i čísla sociálního pojištění a další citlivé údaje.
Kyberzločin, ilustrační foto
Kyberzločin, ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 16 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí. Pro ČTK to řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle Heřmánkové Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy