reklama
 
 

Hackeři napadli web památníku tábora v Buchenwaldu

29. 7. 2010 6:45
Seznam obětí nahradili neonacistickými symboly a hesly.

Berlín - Počítačoví hackeři se nabourali na internetové stránky památníku, který stojí na místě bývalého koncentračního tábora v Buchenwaldu. Odstranili seznam obětí a nahradili ho neonacistickými symboly a hesly. Smazali také stránky někdejšího pobočného tábora Dora-Mittelbau.

"Brown is beautiful" (Hnědá je krásná) objevil se na stránkách slogan v angličtině, odkazující na barvu košil jednotek SA Adolfa Hitlera. "My se vrátíme...," hrozil útočník v němčině.

Stopy po hackerském útoku již památník ze svých webových stránek odstranil. Návštěvníky ale uvítá zvláštní okno s informací o proběhlém útoku a se stanoviskem památníku.  

"Zničením služeb a dokumentace, které poskytujeme, například Knihy mrtvých buchenwaldského koncentračního tábora, se pachatelé pokusili vymazat vzpomínku na oběti zločinů nacismu," řekl podle agentury Reuters šéf nadace spravující památník Volkhard Knigge.

Nadace uvedla, že hackerský útok nahlásila policii. Internetovou službu památníků Buchenwald a Mittelbau-Dora denně navštíví několik tisíc lidí.

Nacisté v Buchenwaldu, jednom z největších koncentračních táborů, uvěznili téměř čtvrt milionu lidí, z velké části Židů, kteří byli nuceni k práci v německých zbrojovkách. Odhadem 56 000 jich zemřelo na vyčerpání, hlad nebo nemoci, část jich byla popravena. V táboře Mittelbau-Dora bylo drženo na 60 000 lidí, odhadem třetina z nich nepřežila.

autor: Zahraničí | 29. 7. 2010 6:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama