Okolí města v americké Nevadě zachvátily tři ničivé požáry. Guvernér vyhlásil stav nouze

ČTK ČTK
15. 10. 2016 9:49
S ohněm bojují stovky hasičů, napsala agentura AP, podle které jde o "nejnebezpečnější požár". Plameny nezpůsobily vážná zranění, ale zničily 22 domů. Úřady evakuovaly stovky lidí u jezera Tahoe. Kvůli neštěstí bylo dočasně uzavřeno mnoho škol a také hlavní silnice v oblasti. Místní se potýkají s rozsáhlými výpadky proudu. Oheň se rozhořel poblíž pohoří Sierra Nevada. Podle AP stále ohrožuje stovky staveb v údolí Washoe. Příčina vzplanutí se vyšetřuje. Podle náčelníka okresní požární ochrany došlo ke vznícení v oblasti, kde počátkem tohoto týdne proběhlo řízené vypalování porostů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy