Gruzínský exprezident Saakašvili nezískal politický azyl na Ukrajině

ČTK ČTK
24. 10. 2017 15:57
Ukrajinská migrační služba odmítla udělit bývalému ukrajinskému gubernátorovi a gruzínskému exprezidentovi Michailovi Saakašvilimu politický azyl. S odkazem na prohlášení generálního prokurátora Jurije Lucenka o tom informovala ukrajinská státní agentura Ukrinform. Podle Lucenka se zatím politik s odvoláním k soudu neobrátil, zůstává mu tak status bez státní příslušnosti. To také umožňuje ukrajinským úřadům jeho vyhoštění nebo vydání. Gruzínský exprezident se žádostí o azyl bránil hrozícímu vydání do Gruzie, kde je stíhán pro údajné zneužití moci a neodpovědné nakládaní s veřejnými prostředky. Činů se údajně dopustil v letech 2004-2013, kdy byl gruzínským prezidentem.
Michail Saakašvili.
Michail Saakašvili. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy