GRAFIKA.Tito Rusové už se do Česka nebo USA nepodívají

GRAFIKA.Tito Rusové už se do Česka nebo USA nepodívají
Foto: Reuters, Jiří Kropáček
Martin Novák Jiří Kropáček Jiří Just Martin Novák, Jiří Kropáček, Jiří Just
Aktualizováno 29. 4. 2014 15:08
Nové sankce proti Rusku mají přimět Moskvu zvýšit úsilí o urovnání konfliktu na východě Ukrajiny.

Sankce se nově dotýkají například ruského vicepremiéra Dmitrije Kozaka, odpovědného za začlenění anektovaného Krymu do Ruské federace, náčelníka generálního štábu ruské armády Valerije Gerasimova či šéfa vojenské rozvědky GRU Igora Serguna.

Podívejte se na vybrané osoby ze zveřejněného seznamu.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Guvernér New Yorku Cuomo čelí již druhému obvinění z obtěžování

Demokratický guvernér New Yorku Andrew Cuomo čelí již druhému obvinění ze sexuálního obtěžování mladé členky svého poradního týmu. Charlotte Bennettová, která pracovala od března loňského roku jako poradkyně pro zdravotnictví, uvedla, že jí guvernér kladl nevhodné otázky, nikdy se jí ale nedotkl. Politik reagoval tím, že nikdy neměl v úmyslu chovat se nevhodně, píše agentura AP. Kancelář guvernéra nechá věc nezávisle prověřit, případ bude vyšetřovat bývalá federální soudkyně.

"Pochopila jsem, že se mnou chce guvernér spát, cítila jsem se velmi nepříjemně a vyděsilo mě to," uvedla Bennettová citovaná serverem Politico s tím, že Cuomo se jí ptal na její milostný život, třeba, zda "měla styk se starším mužem". Některé rozhovory jí prý připadaly "jako z hororového filmu."

Po jednom z nepříjemných rozhovorů Bennettová oznámila guvernérovo chování jeho personální ředitelce. Společně se dohodly na přesunu na jinou pozici v rámci úřadu, při které nebude v kontaktu s guvernérem. Bennettová je podle AP s novou pozicí spokojená a nehodlá se již k záležitosti vracet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy