Grafika: Izrael a Sýrie na hraně velké války

Grafika: Izrael a Sýrie na hraně velké války
Foto: Jiří Kropáček, maps.google.com
Martin Novák Jiří Kropáček Štěpán Plaček Martin Novák, Jiří Kropáček, Štěpán Plaček
22. 5. 2013 15:33

VŠECHNY ÚDAJE SI ZOBRAZÍTE KLIKNUTÍM NA ŠIPKU NA PRAVÉ STRANĚ GRAFIKY. V červnu se má konat v Ženevě mezinárodní konference o míru v Sýrii, ale naděje na úspěch je malá. Naopak, konflikt na Blízkém východě se po dvou letech vyostřuje a strhává do války další státy. Izrael varuje Sýrii, že na ni podnikne další nálety, pokud budou pokračovat dodávky zbraní pro libanonské hnutí Hizballáh. Syrský režim Bašára Asada také varuje. Tentokrát už na bombardování vojensky odpoví. Má prý připraveny rakety Tišrín k odpálení na Tel Aviv a další izraelská města. V úterý po sobě vojáci obou stran stříleli na Golanských výšinách. Válka mezi Izraelem a Sýrií by měla dalekosáhlé následky. Mohly by se do ní zapojit i Hizballáh a Írán na straně Sýrie či Spojené státy na straně Izraele. Více se dozvíte v naší grafice.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Kanonýr Werner z Lipska je prý na odchodu do Chelsea

Útočník Timo Werner je údajně blízko odchodu z Lipska do Chelsea. Londýnský klub už podle médií souhlasil s tím, že využije výstupní klauzuli ve smlouvě čtyřiadvacetiletého fotbalisty a zaplatí za něj 60 milionů eur (asi 1,6 miliardy korun).

Werner v minulosti působil ve Stuttgartu a do Lipska přišel před čtyřmi lety. V probíhající sezoně dal za saský celek ve všech soutěžích 31 branek a pomohl mu do čtvrtfinále Ligy mistrů. V bundeslize je Werner s 25 góly druhým nejlepším střelcem a Lipsku, za které nastupuje i český reprezentant Patrik Schick, patří třetí místo.

Právě Schickovu budoucnost by mohl Wernerův odchod ovlivnit. Český útočník je v Lipsku na hostování z AS Řím a součástí dohody je i možnost přestupu za 29 milionů eur. Trenér Julian Nagelsmann ale prohlásil, že o přestupu by uvažoval v případě, že cena klesne na 20 milionů. Schick zatím v 18 bundesligových zápasech dal devět branek.

Další zprávy