Na těchto fotkách znovu ožívá historie. Fotoeditor Aktuálně.cz vybírá nejlepší snímky

Dan Poláček Denis Chripák Dan Poláček, Denis Chripák
25. 12. 2018 8:57
Podívejte se na výběr těch nejlepších fotogalerií, které letos připravil fotoeditor Aktuálně.cz Daniel Poláček. Nahlédněte do historie pomocí unikátních snímků.

Život a smrt kolumbijského narkobarona Pabla Escobara. Anebo snímky z drsné bitvy o Mogadišo z roku 1993, podle které byl natočen slavný film Černý jestřáb sestřelen. Tyto a mnoho dalších fotogalerií jste mohli během roku 2018 najít na stránkách Aktuálně.cz. Za výběrem fotografií stojí fotoeditor Daniel Poláček. "Ve své fotoeditorské práci se snažím dávat důraz na odvyprávění jedinečných příběhů z historie. Pomocí zevrubné rešerše všech dostupných zdrojů chci čtenářům Aktuálně.cz podat ucelený obraz pojící se ke konkrétním událostem," říká. Podívejte se na výběr těch nejlepších fotogalerií, které Daniel Poláček letos připravil.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy