Černé skříňky, klíč k záhadě zmizelého letadla. Jak fungují?

Černé skříňky, klíč k záhadě zmizelého letadla. Jak fungují?
Foto: Tomáš Kunc
Štěpán Plaček Tomáš Kunc Štěpán Plaček, Tomáš Kunc
21. 4. 2014 12:00
Grafika: Podívejte se, jak vypadají pod mikroskopem a proč jsou vlastně tak důležité.

Pátrání po zmizelém malajsijském letadle Boeing 777 se zdá stále více bezvýsledné. Klíčem k záhadě mohou být černé skříňky, jenže úřady se obávají, že již přestaly vysílat signály. Podívejte se, jak vlastně fungují.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy