Google zablokoval Ficovy reklamy. Útočil v nich na Kisku a strašil přijetím migrantů

ČTK ČTK
22. 2. 2020 13:09
Internetová společnost Google zablokovala asi tři desítky předvolebních reklam slovenské vládní strany Směr - sociální demokracie (Směr-SD) a také dvě její videa na platformě YouTube. Uvedl to dnes zpravodajský server Aktuality.sk. 
Zesměšňující video exprezidenta Andreje Kisku, které zveřejnila slovenská strana Směr.
Zesměšňující video exprezidenta Andreje Kisku, které zveřejnila slovenská strana Směr. | Foto: Facebook politické strany Smer-SD

Podle serveru Google například zakázal šíření videa, v němž Směr-SD útočí na exprezidenta Andreje Kisku a tvrdí, že politik by po volbách prosadil přijetí tisíců migrantů.

Za totéž video už v lednu přestal portál YouTube vyplácet jeho autorům odměnu z reklam za počet zhlédnutí s odůvodněním, že podněcuje k nenávisti. I když Google důvod zablokování spotu neuvedl, je pravděpodobné, že za ním zřejmě stálo totéž provinění, uvedl zpravodajský server. 

Parlamentní volby se na Slovensku uskuteční 29. února a předvolební průzkumy vede právě strana (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica. Podle průzkumu agentur AKO a Focus z tohoto týdne by Směr-SD získal 17,2 procenta hlasů rozhodnutých voličů, z druhého místa se na něj dotahuje opoziční slovenské hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĹaNO) s 16,4 procenta hlasů. Straně Za lidi exprezidenta Kisky tento průzkum předpovídá zisk 8,2 procenta hlasů.

 

Právě se děje

Další zprávy