Foto: Venezuelou zmítají další nepokoje. Zemřela jedna žena, Maduro hrozí "zrádcům"

Fotografie z aktuální situace v hlavním městě Venezuely.
Lídr venezuelské opozice Juan Guaidó tento týden vybídl armádu a lid ke svržení vlády prezidenta Nicoláse Madura. Ve středu zaplnily ulice venezuelské metropole tisíce lidí, kteří Guaidóa podporují.
Guaidó se v úterý ráno objevil u vojenské základny na okraji Caracasu v doprovodu mužů v uniformách.
Podle Reuters se ke Guaidóovi a jeho vojenskému doprovodu připojilo u základny několik set civilistů.
Pak začaly masové protesty, kde Guaidó vyzval ke generální stávce.
Foto: Reuters
ČTK Tomáš Klézl Zahraničí ČTK, Tomáš Klézl, Zahraničí
Aktualizováno 2. 5. 2019 10:35
Vůdce venezuelské opozice Juan Guaidó v úterý vyzval armádu a lid ke svržení autoritářské vlády prezidenta Nicoláse Madura, přičemž prohlásil, že má podporu mnoha vojáků. Ve Venezuele od té doby vypukla další vlna nepokojů, která si vyžádala už desítky zraněných a jednu oběť. Maduro opozici vzkázal, že bez váhání nechá uvěznit všechny "zrádce".
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy