Foto: Oslavy vlastenectví po boku krajní pravice. V Polsku pochodovaly statisíce lidí

Polské oslavy 100 let nezávislosti.
V neděli si Polsko připomnělo 100 let od znovuzískání nezávislosti. Do ulic ve Varšavě vyrazilo 200 tisíc lidí, mezi nimi vládní představitelé, ale i přívrženci krajní pravice.
Záměrem úřadů byl společný průvod. Dohody se ale podařilo dosáhnout až na poslední chvíli. Podle agentury AP nicméně průvod jednotný nebyl.
"Ve stínu krajní pravice", píše o oslavném pochodu polský list Gazeta Wyborcza. "200 tisíc lidí v ulicích Varšavy, mezi nimi neonacisté," stojí zase na webu listu Rzeczpospolita.
V čele průvodu kráčeli prezident Andrzej Duda, premiér Mateusz Morawiecki a mocný šéf strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Skupina nesla velkou vlajku s nápisem "Pro tebe, Polsko".
Foto: Reuters
ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
12. 11. 2018 13:04
V Polsku se konaly oslavy 100 let od znovuzískání nezávislosti. V metropoli Varšavě do ulic vyšlo kolem 200 tisíc lidí, včetně pravicových radikálů. Oslavy se neobešly bez konfliktů. Vzduchem létaly lahve a hořela vlajka Evropské unie. "Ve stínu krajní pravice", stojí například v titulku článku na polském serveru Gazeta Wyborcza. "200 tisíc lidí v ulicích Varšavy, mezi nimi neonacisté," píše zase list Rzeczpospolita.
 

Právě se děje

Další zprávy