Nový pohled na Velkého následovníka. Tak se Kim chopil moci nad KLDR

Nový pohled na Velkého následovníka. Tak se Kim chopil moci nad KLDR
... spolu s mocnými generály, které bude dozajista ještě potřebovat.
Později bok po boku velkého vůdce,...
... aby nakonec předstoupil před KLDR jako její vládce s neomezenými pravomocemi.
Pohřeb otce už zvládl,...
Foto: Zahraničí
Reuters Petr Jemelka Reuters, Lucie Kalivodová, Petr Jemelka
10. 1. 2012 14:00

Pchjongjang - O tom, kdo po smrti Kim Čong-ila převezme moc nad obávanou Severní Korejí, bylo jasno dlouho dopředu. Po boku otce se totiž začal stále častěji objevovat jeho nejmladší syn Kim Čong-un. Jeho chvíle přišla koncem loňského roku.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy