Fritzl číslo 2 dopaden v Itálii, trýznil dceru 25 let

ČTK ČTK
27. 3. 2009 17:05
Zadržený 63letý muž z Turína také přiměl svého syna, aby jej napodoboval

Řím - V severoitalském Turínu byl zatčen muž, který je podezřelý, že 25 let znásilňoval a věznil svou dceru a navíc naváděl k témuž i svého syna. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na italské policejní zdroje.

Třiašedesátiletý obchodní cestující znásilňoval svou čtyřiatřicetiletou dceru od jejích devíti let, uvedli vyšetřovatelé, které citoval italský deník La Repubblica. Mladá žena, která mohla vycházet z domu jen v otcově doprovodu, byla zavřena v místnosti bez světla a od 13 let nemohla chodit do školy.

Podle otce, který ji zneužíval, mu tato nejstarší dcera měla být podle nepsaného rodinného zákona "zaslíbena", uvedl prokurátor Pietro Forno, který případ vyšetřuje.

Obchodní cestující navíc naváděl svého čtyřicetiletého syna, aby jej napodoboval. Ten je nyní také zatčen a je podezřelý, že znásilňoval a vystavoval špatnému zacházení své čtyři dcery ve věku šest, osm, dvanáct a dvacet let. Kromě toho je údajně nutil, aby byly přítomny jeho sexuálním aktům.

Deník La Repubblica srovnává tento případ s aférou kolem Rakušana Josefa Fritzla, jenž byl minulý týden odsouzen za to, že svou dceru Elisabeth 24 let věznil ve sklepě, znásilňoval ji a zplodil s ní sedm dětí.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy