Francouzští vojáci zatkli muže, který v Paříži zaútočil nožem na ozbrojenou hlídku

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 15. 9. 2017 10:00
Francouzští vojáci zatkli v Paříži muže, který zaútočil nožem na ozbrojenou hlídku u stanice metra Châtelet v půl sedmé ráno. Oznámil to podle agentury Reuters ministr obrany. Podle policejních zdrojů agentury AFP muž zmínil slovo "Alláh" a poté zaútočil, napadený voják ho ale okamžitě zneškodnil. Nikdo nebyl zraněn.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Paříž - Muž ozbrojený nožem napadl v Paříži hlídkujícího vojáka. Ten vyvázl bez zranění a útočníka, který činil výroky týkající se Alláha, zadržel.

Informovala o tom agentura AFP, podle které útočník nebyl znám bezpečnostním složkám.

Incident se odehrál v centru metropole kolem 08:30 SELČ. Napadený voják byl členem protiteroristických hlídek, řekla podle agentury Reuters ministryně obrany Florence Parlyová.

Francouzští vojáci se stávají terčem útoků opakovaně. V srpnu na pařížském předměstí najel řidič osobního auta do skupiny vojáků. Šest z nich utrpělo zranění, z toho tři vážná. Prokuratura událost vyšetřuje jako terorismus.

Ve francouzských ulicích se nyní pohybuje 10 000 ozbrojených vojáků včetně 3000 rezervistů. Působí na citlivých místech, jako jsou letiště, nádraží a památky. Také dohlížejí na bezpečnost během sportovních nebo kulturních akcí.

Vláda spustila protiteroristickou operaci Sentinelle po teroristických útocích v roce 2015. Výzkumy veřejného mínění ukazují, že lidi přítomnost vojáků v ulicích uklidňuje. Představitelé armády ale upozorňují, že operace armádu přetěžuje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy