Francouzský odstřelovač omylem zasáhl dva diváky při projevu prezidenta Hollanda

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 28. 2. 2017 19:48
Francouzská policie vyšetřuje incident, který se stal během úterní návštěvy prezidenta Françoise Hollanda ve Villognon na jihozápadě země. Elitní policejní střelec nešťastnou náhodou postřelil dva lidi. Podle místních médií policista údajně špatně zajistil svou zbraň. Vrchní číšník místního hotelu a zaměstnanec železnice utrpěli lehká zranění. Výstřel přerušil prezidentův projev, nicméně podle BBC na místě nedošlo k žádné panice.
Francouzský odstřelovač omylem zasáhl dva diváky při projevu prezidenta Hollanda | Video: Reuters

Villognon - Francouzský policejní odstřelovač v úterý omylem postřelil dva lidi, kteří naslouchali projevu prezidenta Francoise Hollanda. K incidentu došlo během otevírání nové tratě pro rychlovlaky ve městě Villognon na jihozápadě země.

Při zřejmě náhodném výstřelu elitního střelce utrpěli lehká zranění vrchní číšník místního hotelu a zaměstnanec železnice. Na místě byli ošetřeni a následně převezeni do nemocnice, uvedl server Charentelibre.fr.

Prezident se právě nacházel uprostřed svého projevu, když se ozval výstřel, který ohromil celý sál. "Doufám, že to není nic vážného," poznamenal Hollande. Podle stanice BBC na místě nevypukla žádná panika.

"Rána vyšla ze zbraně elitního střelce ze zvláštní jednotky četnictva, který byl poslán na střechu asi 100 metrů od místa, kde prezident přednášel projev. Zbraň vystřelila nešťastnou náhodou, když střelec měnil pozici," citoval server místního prefekta.

"Kulka nejprve proletěla stanem, kde se (po projevu) měla konat recepce. Naštěstí byl prázdný. Pak proletěla stehnem číšníka, než skončila v lýtku jiného, asi dvacetiletého zaměstnance, který se skácel na zem," poznamenal server a dodal, že Hollande oba zraněné vyhledal, aby je podpořil.

 

Právě se děje

Další zprávy