Francouzský kněz podezřelý ze sexuálního zneužívání mladistvých se oběsil

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 10. 2018 18:26
Ve Francii spáchal sebevraždu 38letý kněz vyšetřovaný kvůli podezření se sexuálního násilí vůči nezletilcům mladším 15 let. Byl nalezen oběšený na své faře ve městě Gien v departmentu Loiret, sdělily orléanské biskupství a prokuratura města Montargis. "Je to moment tragické zkoušky a utrpení," řekl novinářům orléanský biskup Jacques Blaquart. Podle něj byli farníci svědky "nevhodného chování vůči adolescentům ve věku 13 a 14 let", zejména "fyzické blízkosti" a nepatřičného chování vůči dívce, kterou několikrát držel v náruči a vozil automobilem. Prokurátor z Montargis potvrdil, že vůči knězi bylo 21. září zahájeno předběžné vyšetřování kvůli "podezření ze sexuálního násilí vůči nezletilým".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy