Francouzský kněz podezřelý ze sexuálního zneužívání mladistvých se oběsil

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 10. 2018 18:26
Ve Francii spáchal sebevraždu 38letý kněz vyšetřovaný kvůli podezření se sexuálního násilí vůči nezletilcům mladším 15 let. Byl nalezen oběšený na své faře ve městě Gien v departmentu Loiret, sdělily orléanské biskupství a prokuratura města Montargis. "Je to moment tragické zkoušky a utrpení," řekl novinářům orléanský biskup Jacques Blaquart. Podle něj byli farníci svědky "nevhodného chování vůči adolescentům ve věku 13 a 14 let", zejména "fyzické blízkosti" a nepatřičného chování vůči dívce, kterou několikrát držel v náruči a vozil automobilem. Prokurátor z Montargis potvrdil, že vůči knězi bylo 21. září zahájeno předběžné vyšetřování kvůli "podezření ze sexuálního násilí vůči nezletilým".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy