Francouzský kněz podezřelý ze sexuálního zneužívání mladistvých se oběsil

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 10. 2018 18:26
Ve Francii spáchal sebevraždu 38letý kněz vyšetřovaný kvůli podezření se sexuálního násilí vůči nezletilcům mladším 15 let. Byl nalezen oběšený na své faře ve městě Gien v departmentu Loiret, sdělily orléanské biskupství a prokuratura města Montargis. "Je to moment tragické zkoušky a utrpení," řekl novinářům orléanský biskup Jacques Blaquart. Podle něj byli farníci svědky "nevhodného chování vůči adolescentům ve věku 13 a 14 let", zejména "fyzické blízkosti" a nepatřičného chování vůči dívce, kterou několikrát držel v náruči a vozil automobilem. Prokurátor z Montargis potvrdil, že vůči knězi bylo 21. září zahájeno předběžné vyšetřování kvůli "podezření ze sexuálního násilí vůči nezletilým".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy