Le Monde přestal zveřejňovat fotky teroristů. Nechce jim dopřát posmrtnou slávu

Aktualizováno 27. 7. 2016 16:11
Francouzský list Le Monde oznámil, že nebude publikovat fotografie teroristů. Nechce jim dopřát posmrtnou slávu. Embargo se vztahuje i na materiály či prohlášení džihádistické organizace Islámský stát. K obdobnému opatření přistoupily i televize BFM TV a deník La Croix."Momentálně se bavíme i o dalších změnách," vysvětlil ředitel Le Monde Jérôme Fenoglio. Po úterní vraždě kněze v kostele na severu Francie nabádá k obdobnému postupu i další média. Nynější stav podle něj může působit jako glorifikace teroristů, napsal server Politico. Fenoglio je přesvědčen, že novináři musejí přehodnotit přístup k pokrývání událostí spojených s terorismem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Simone Radačičová
 

Právě se děje

před 41 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy