Francouzského prezidentského kandidáta Fillona začala vyšetřovat policie. Odstoupit ale nechce

Zahraničí Zahraničí
14. 3. 2017 16:37
Prezidentského kandidáta francouzské pravice Francoise Fillona začala formálně vyšetřovat policie kvůli podezření z korupce. Uvedla to agentura Reuters. Podezření z nelegálního zaměstnávání manželky a dětí i možného přijímání úplatků v podobě drahých obleků výrazně ovlivnilo Fillonovu předvolební kampaň. Třiašedesátiletý bývalý francouzský premiér by podle posledních průzkumů nepostoupil do druhého kola prezidentských voleb. Ty se ve Francii konají na přelomu dubna a května.
Francois Fillon.
Francois Fillon. | Foto: Reuters

Paříž - Prezidentského kandidáta francouzské umírněné pravice Francoise Fillona začala formálně vyšetřovat policie kvůli podezření z korupce.

Tento krok je předzvěstí i oficiálního obvinění, prohlásila šéfka jeho volební kampaně.

Podle ní se Fillon sám z vlastní vůle setkal v úterý dopoledne s francouzskými vyšetřovateli. Udělal to den před původně oznámenou schůzkou, aby se vyhnul pozornosti médií, dodala jeho mluvčí.

Podezření z nelegálního zaměstnávání manželky a dětí i možného přijímání úplatků v podobě drahých obleků výrazně ovlivnilo Fillonovu předvolební kampaň.

Třiašedesátiletý bývalý francouzský premiér by podle posledních průzkumů získal v prvním kole prezidentských voleb, které se koná 23. dubna, kolem 20 procent hlasů.

To by mu ale nestačilo k postupu do druhého kola prezidentského klání, které se bude ve Francii konat 7. května.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy