reklama
 
 

Francouzské úřady podnikly razii v pobočce automobilky Volkswagen. Zabavily počítače

18. 10. 2015 17:06
V pátek proběhla razie ve francouzské pobočce německé společnosti Volkswagen v rámci vyšetřování skandálu manipulace s emisemi. Zátah posvětila pařížská prokuratura, která uvedla, že firma s vyšetřovateli plně spolupracuje. V září se automobilka přiznala k manipulaci s emisemi ve zhruba 11 milionech aut po celém světě, což mělo za následek policejní vyšetřování a pokles tržní hodnoty společnosti.

Paříž - Francouzské úřady prohledaly v pátek ústředí francouzské pobočky německé automobilky Volkswagen. Razie byla součástí vyšetřování manipulací s emisemi, sdělila dnes pařížská prokuratura. Mluvčí Volkswagen France Leslie Peltier zásah agentuře AP potvrdil a dodal, že firma s vyšetřovacími orgány plně spolupracuje.

Prokuratura uvedla, že v ústředí firmy ve Villers-Cotterets zhruba 50 kilometrů severně od Paříže bylo zabaveno počítačové zařízení. Policie prohledala také kanceláře Volkswagenu u Paříže. Francouzské úřady počátkem měsíce zahájily vyšetřování firmy v podezření na podvod s přitěžujícími okolnostmi.

Policejní prohlídky v kancelářích Volkswagenu se už uskutečnily i v Itálii a Německu. Firma je vyšetřována v řadě zemí světa v čele se Spojenými státy, kde úřady před měsícem o manipulacích s měřením emisí informovaly.

Volkswagen v září po zjištěních v USA přiznal, že do zhruba 11 milionů aut s naftovými motory po celém světě instaloval software, který umožňuje manipulovat s výsledky měření emisí. Skandál srazil tržní hodnotu podniku o třetinu a donutil k odchodu jeho šéfa Martina Winterkorna.

autor: ČTK | 18. 10. 2015 17:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama