Francouzské obchody žalují saúdskou princeznu.Dluží jim

Zahraničí Zahraničí, Lucie Kalivodová
12. 6. 2009 17:55
Za saúdskou princeznou přijde brzy exekutor. Dluží, kam se podívá.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Reuters

Paříž - Luxusní maloobchodníci v Paříži podávají žalobu na saúdskou princeznu, která údajně dluží desítky tisíc dolarů za neproplacenné šeky. Zpravodajskému serveru BBC News to sdělili právníci dvou obchodů.

Maha Sudajríová, která je manželkou saúdského ministra vnitra prince Naífa, je obviněna z toho, že dluží dvěma obchodům 164 tisíc dolarů (více než tři miliony korun).

Právník Jacky Benazerah BBC sdělil, že podle soudního nařízení budou moci exekutoři princezně zabavit majetek, který má v hotelu George V. v Paříži.

Sama princezna má díky statusu svého muže imunitu, takže jí žádný trest nehrozí. Podle agenturních zpráv princezna dluží, kam se podívá - butikům, obchodům se spodním prádlem i klenotnictvím.

Foto: Aktuálně.cz

Některé účty čekají na proplacení už rok. Benazerah sdělil, že exekutoři by měli navštívit hotel, ve kterém princezna bydlí, už dnes.

Vzhledem k princeznině statusu by měli být u exekuce přítomni i nejvyšší policejní úředníci. Právník médiím více informací neposkytl a samotná princezna odmítla situaci komentovat.

Není to však poprvé, kdy se dostala na titulní stránky deníků kvůli svým dluhům. V minulosti zfackovala číšníka na Floridě za to, že jí měl údajně ukrást 200 tisíc dolarů. Tam tehdy taktéž útratu nezaplatila.     

 

Právě se děje

před 11 minutami

Hospodářské noviny: Miliardář Šmejc koupil pražskou reprodukční kliniku

Investiční skupina Emma Capital miliardáře Jiřího Šmejce koupila pražskou reprodukční kliniku Europe IVF International, píší dnešní Hospodářské noviny (HN). Hodnotu transakce deník neuvedl, roční obrat zdravotnického zařízení je podle něj kolem 150 milionů korun. Česko patří spolu se Španělskem k hlavním centrům umělého oplodňování v Evropě, uvádějí HN. Jedním z důvodů jsou vstřícné zákony.

HN připomínají, že reprodukční medicíně v Česku dominuje zdravotnická skupina FutureLife, která spadá do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO). Kliniky skupiny FutureLife se kromě Česka a Slovenska nachází také ve Velké Británii, v Irsku, v Rumunsku, Finsku a Estonsku. Podle HN je FutureLife po španělské skupině IVI dvojkou na evropském trhu.

Podnikatel Jiří Šmejc je podle říjnového žebříčku časopisu Forbes s majetkem 20 miliard korun 10. nejbohatším Čechem. Šmejc je menšinovým vlastníkem a předsedou představenstva společnosti Home Credit, která poskytuje spotřebitelské půjčky.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Mongolsko se kvůli viru izoluje: zavírá hraniční přechody, školy i univerzity

Mongolsko od dnešního dne až do 2. března uzavře všechny školky, školy, univerzity a další vzdělávací zařízení. Tamní úřady se tak snaží zabránit šíření smrtícího koronaviru, který v uplynulých dnech zasáhl sousední Čínu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mongolská média. Úřady rovněž uzavřely pro chodce a automobilovou dopravu všechny hraniční přechody a zakázaly veškerá veřejná shromáždění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy