Francouzská vláda přečkala hlasování o nedůvěře kvůli kauze Benalla

ČTK ČTK
31. 7. 2018 21:14
Francouzská vláda bez problémů přečkala dvě hlasování o nedůvěře, která vyvolala opozice kvůli kauze bývalého spolupracovníka prezidenta Emmanuela Macrona. Alexandre Benalla čelí stíhání kvůli násilnostem, kterých se dopustil během prvomájové demonstrace v Paříži. Návrhy na vyslovení nedůvěry vládě podala pravicová i levicová opozice. Dvěma návrhy naráz se parlament zabýval naposledy v roce 1980. Kabinet premiéra Édouarda Philippa se ale ani jedné ze skupin ohrozit nepodařilo. K vyslovení nedůvěry bylo zapotřebí 289 hlasů. Návrh pravice podpořilo ale jen 143 a návrh levice dokonce jen 74 poslanců. Šéf socialistů Olivier Faure přiznal, že nešlo o to vládu svrhnout. "Je to ale varování," řekl.
Francouzský premiér Édouard Philippe.
Francouzský premiér Édouard Philippe. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy