Video: "Vy jste paní Macronová?" Stařenka si spletla Merkelovou s první dámou Francie

Zahraničí Zahraničí
13. 11. 2018 11:28
Německá kancléřka Angela Merkelová se o víkendu na pozvání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona zúčastnila odhalení pamětní desky ke 100. výročí od konce první světové války. Místní žena, které je podle francouzských médií 101 let, se s nimi pozdravila a Angelu Merkelovou při tom zaměnila s první dámou Francie Brigitte Macronovou. Německá kancléřka se pokusila uvést věc na pravou míru, ale stará žena s ní dál nesouhlasila. Merkelová proto nakonec přešla do francouzštiny. "Jsem kancléřka Německo," řekla v překladu. Ať už tomu stařenka rozuměla, či ne, odpověděla: "To je fantastické!"
101letá žena si spletla Merkelovou s první dámou Francie. | Video: FranceInfo
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 4 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy