Video: "Vy jste paní Macronová?" Stařenka si spletla Merkelovou s první dámou Francie

Zahraničí Zahraničí
13. 11. 2018 11:28
Německá kancléřka Angela Merkelová se o víkendu na pozvání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona zúčastnila odhalení pamětní desky ke 100. výročí od konce první světové války. Místní žena, které je podle francouzských médií 101 let, se s nimi pozdravila a Angelu Merkelovou při tom zaměnila s první dámou Francie Brigitte Macronovou. Německá kancléřka se pokusila uvést věc na pravou míru, ale stará žena s ní dál nesouhlasila. Merkelová proto nakonec přešla do francouzštiny. "Jsem kancléřka Německo," řekla v překladu. Ať už tomu stařenka rozuměla, či ne, odpověděla: "To je fantastické!"
101letá žena si spletla Merkelovou s první dámou Francie. | Video: FranceInfo
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy