Ukrajinský oligarcha nafingoval svou vlastní smrt, teď ho zatkli na zámku ve Francii

ČTK ČTK
16. 10. 2018 18:41
Francouzská policie jméno zadrženého Ukrajince neoznámila, podle kyjevských médií jde ale o oligarchu Dmytra Malynovského.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Haag - Francouzská policie zadržela počátkem října v Burgundsku ukrajinského oligarchu podezřelého z rozsáhlé korupce, finančních podvodů a praní špinavých peněz. Oznámila to dnes v Haagu mluvčí kriminální centrály Europol. Před ukrajinskou policií se mu podařilo uprchnout díky fingovanému úmrtí.

Francouzská policie jméno zadrženého Ukrajince neoznámila, podle kyjevských médií jde ale o oligarchu Dmytra Malynovského. Na stopu jeho údajně nezákonných transakcí Europol narazil po analýze kupní smlouvy, jejímž prostřednictvím si za tři miliony eur (77 milionů korun) prostřednictvím lucemburské firmy koupil ve Francii zámek.

Policisté zámek zabavili a spolu s ním i luxusní automobil Rolls Royce a tři obrazy Salvadora Dalího. Kromě Ukrajince byli zatčeni tři jeho údajní spolupachatelé.

Podle vyšetřovatelů byl Malynovskyj zapleten do rozsáhlé mezinárodní korupční sítě. Ukrajinská média uvádějí, že k velkém majetku přišel při defraudaci peněz z účtů námořního přístavu v Oděse.

 

Právě se děje

Další zprávy