Francouzská policie zastřelila muže, podezřelého z terorismu

ČTK ČTK
20. 12. 2014 21:52
Útočník přišel na policejní stanici v Joué-les-Tours s nožem a zranil tři policisty.
Foto: Aktuálně.cz

Paříž - Policie dnes na předměstí Tours ve střední Francii zastřelila muže podezřelého z terorismu.

Stalo se to poté, co útočník přišel na policejní stanici v Joué-les-Tours s nožem, s nímž za výkřiků "Alláhu akbar!" (Bůh je veliký) napadl a zranil tři příslušníky.

Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na mluvčí departementu Indre-et-Loire a další francouzské úřady.

Úřad pařížské prokuratury oznámil, že jeho protiteroristícké oddělení zahájilo vyšetřování "pokusu o vraždu a zločinného spolčení ve spojení s teroristickou organizací".

Ministr vnitra Bernard Cazeneuve, který přispěchal na místo činu, potvrdil, že útočník křičel "Alláhu akbar!", a řekl, že útok byl "mimořádně agresivní".

Ministr uvedl, že muže policie znala pro běžnou kriminalitu, avšak na seznamu lidí sledovaných francouzskou zpravodajskou službou nefiguroval. Zranění příslušníci byli hospitalizováni a jsou mimo nebezpečí, dodal ministr.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy