reklama
 
 

Francouzská ministryně chce trestat klienty prostitutek

25. 6. 2012 18:10
Většinu prostitutek ve Francii tvoří cizinky, přinucené k práci násilím či vydíráním

Paříž - Francouzská ministryně pro záležitosti žen a zároveň vládní mluvčí Najat Vallaud-Belkacemová představila ambiciózní plán pro omezení prostituce v zemi.

Chce prosadit zákon, který by místo prostitutek postihoval jejich klienty. Ve Francii nejsou nelegální nevěstince, zakázáno je však provozování "nejstaršího řemesla" na ulici. Přesto se odhady počtu prostitutek v ulicích francouzských měst blíží dvaceti tisícům.

"Otázka nezní tak, zda chceme zlikvidovat prostituci. Odpovědí je ano, chceme. Skutečnou otázkou je, jak toho dosáhneme," uvedla v rozhovoru pro časopis Le Journal de Dimanche.

"Nejsem naivní, vím, že to bude dlouhodobý proces," dodala.

Tím se však dostala do rozporu s názorem její Socialistické strany. Ta kritizuje pokuty pro pouliční prostitutky, protože to prý vede k tomu, že svoji činnost tají a zanedbávají lékařskou péči.

Vallaud-Belkacemová nicméně tvrdí, že má podporu ministra vnitra Manuela Vallse.

Podle organizací, zabývajících se obchody s bílým masem, tvoří většinu prostitutek ve Francii cizinky a až devadesát procent z nich je k této práci přinuceno násilím nebo vydíráním.

Zákon o tom, že pohlavním stykem s prostitutkou porušuje zákon klient, schválil už v roce 1999 švédský parlament.

Najat Vallaud-Belkacemová je nejmladší členkou nové vlády socialistického premiéra Jeana-Marka Ayraulta. Je jí teprve 34 let, narodila se v Maroku.

V minulosti byla mluvčí bývalé prezidentské kandidátky Ségolene Royalové, která prohrála ve volbách s Nicolasem Sarkozym v roce 2008.

autor: Martin Novák | 25. 6. 2012 18:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama