Francouzská "džungle" bude do týdne zbořena

Francouzská "džungle" bude do týdne zbořena
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
17. 9. 2009 14:11

Provizorní domovy stanového městečka nedaleko přístavu Calais přezdívaného "džungle" hodlá vláda do konce týdne zbourat. Podle agentury Reuters to oznámil ministr pro imigraci Eric Besson. Podobný osud čeká i všechny ostatní tábory, kam by se uprchlíci hodlali přesunout. V "džungli" žije odhadem okolo tisíce migrantů - nejčastěji z Iráku, Afghánistánu a Eritrei. Většina z nich doufá, že se dostanou "načerno" do Británie. Problém se zhoršil v roce 2002, kdy Francie uzavřela velké středisko pro migranty v nedalekém Sangatte, které provozoval Červený kříž.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy