Francouzská armáda odhalila v Indickém oceánu pašeráckou loď s půl tunou heroinu

ČTK ČTK
29. 5. 2019 19:55
Více než půl tuny heroinu odhalilo na pašerácké lodi v Indickém oceánu francouzské námořnictvo, které se účastní mezinárodní operace zaměřené proti obchodování s drogami. Informovala o tom ve středu agentura AFP.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock

Hlídkovací fregata Floréal, která kontraband objevila v "severní částí" Indického oceánu, už na počátku května odhalila také na lodích v Arabském moři během čtyř dnů celkem pět tun konopné pryskyřice.

"Obchodování s drogami je jedním ze způsobů, jak financovat teroristické aktivity, armáda tak plní své poslání, kterým je ochrana našich občanů a našich zájmů," komentovala dnes úspěchy francouzského námořnictva v protidrogové misi v oblasti Rudého moře a Indického oceánu ministryně obrany Florence Parlyová.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy